• Warsztaty

Zabieram dzieci w świat malarstwa i twórczego myślenia. Wspólnie poznajemy tajniki pracy malarza artystycznego i odkrywamy pierwiastek artysty w duszy małego człowieka. Spotkanie to okazja do najprawdopodobniej pierwszego kontaktu dziecka z malarstwem - ale od tzw. "kuchni".

Dla kogo?
Warsztaty są przeznaczone dla przedszkolaków od 5 roku życia oraz dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Gdzie?
Całorocznie: w sali przedszkolnej lub klasie. Sezonowo zajęcia mogą być prowadzone także w plenerze (np. na podwórku pracówki)

Czas trwania:
Jest on ustalany z wychowawcą grupy i wynosi od 1 do 2 godzin zegarowych.

Temat warszatów:
"Emocje w życiu. Emocje w sztuce. Jak za pomocą sztuki wyrażać emocje?"

Program warsztatów:
I część:
dzieci mają możliwość zobaczenia i dotknięcia przyborów z którymi na codzień pracuję: różnego rodzaju farby, szpachelki malarskie, wałki, gąbki, palety kolorów, drewniane manekiny. Prezentuję dzieciom płótna malarskie i o nich opowiadam. Jest to ich czas na bezpośredni kontakt z narzędziami pracy malarza. Dzieci są zawsze bardzo podekscytowane, ciekawe i mają mnóstwo pytań.

Opowiadam im o swojej pracy: czym się różni ilustracja od obrazu, na czym polega malowanie akwarelami, gdzie można wykorzystać grafikę oprócz obrazów.

II część:
rozmowa z dziećmi o emocjach, ich rodzajach, jak sobie radzimy z emocjami w zależności od sytuacji. Nawiązuję do sposobu wyrażania emocji za pomoca różnych dziedzin sztuki ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa. Opowiadam jak obraz potrafi wybrazić emocje oraz wpłynąć na samopoczucie obiorcy. Pokazuję 4 prace wybitnych malarzy i rozmawiam z dziećmi, jakie emocje u nich te obrazy wywołują.

III część:
warsztaty. Dzieci są podzielone na II grupy, które dostają zadanie namalowania obrazu inspirując się dziełem "Odlatujące bociany" Józefa Chełmońskiego lub "Krzyk" Edwarda Muncha.
W tej części dzieci mają możliwość wykazania się wyobrażnią a także własną interpretacją emocji radośći, spokoju, lęku oraz starchu.

 warsztaty_2.jpg warsztaty_1(1).jpg warsztaty_3(1).jpg

Koszt warsztatów:
15 zł od dziecka. W ramach ceny pokryte są wszelkie materiały plastyczne oraz folia zabezpieczająca podłogę.
Cena jest liczona od dzieci faktycznie uczetniczących w zajęciach. Minimalna ilość dzieci w grupie to 20 osób i nie więcej niż 30. W ciągu jednego dnia możliwe jest przeprowadzenie zajęć w 3 grupach, jedna po drugiej.

Wystawiam faktury VAT.

Koszt dojazdu:
Na terenie Wrocławia - bezpłatnie
Pozostałe lokalizacje - koszt ustalany indywidualnie


Zapraszam do kontaktu!

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny